GTranslate

French German Italian Portuguese Russian Spanish

Hledej na celém webu

Nejnovější download

Fórum-Nové Příspěvky

Nejnovější články

Train mechanic simulátor
čtvrtek 1. červen 2017 17:18
article thumbnailNový a velmi zajímavý simulátor oprav lokomotiv a vagónů. Simulátor má vlastní tratě s úkoly, kde musíte dopravit poškozené lokomotivy do depa a tam je posléze co nejekonomičtěji opravit. ...
More inHlavní  

Kunena Statistics

  • Total Users: 2256
  • Latest Member: alexa
  • Total Posts: 18.5k
  • Total Topics: 123
  • Total Sections: 1
  • Total Categories: 17
  • Today Open: 0
  • Yesterday Open: 0
  • Today Answer: 0
  • Yesterday Answer: 0

Foto Galerie

Kdo je připojen

Právě přítomno: 114 hostů a žádný člen

Povídky ze života, zamyšlení.....

Úvaha

Hodnocení uživatelů:  / 0

Místo pera, kalamáře a listu mi život vtiskl v ruce klávesnici počítače, abych udělala lidi kolem sebe šťastnější a spokojenější v tom bezútěšném chvatu na jejich leckdy klopotné životní pouti. Uvědomuji si, že to není úkol snadný, někdy je až k uzoufání složitý a cesta k němu je zarostlá trním a hložím, ale myslím si, že svůj smysl má. A já nemám v úmyslu z té cesty, byť jen malým úkrokem, sejít.

Knihy

Hodnocení uživatelů:  / 1

MirkaKnihy, ta báječná malá stvoření, která vymysleli lidé na úsvitu lidských dějin. Knihy nám dávají poznání, zábavu a poučení. Bez knih by byl život zcela jistě pustější, zmatenější a bezútěšný.Za velmi dávných věků se předávaly formou přepisování, dříve, než přišel knihtisk, a knihy se tak staly dostupnými i pro širší veřejnost.Dříve používané kamenné, či dřevěné desky, papyrus, nebo pergamen nahradil papír, vyráběný z rozmělněného a opět speciálně sklíženého dřeva. A protože to byla surovina celkem rychle rozšířená, došlo i k tomu, že se i knihy rozletěly světem rychlostí blesku.Knihy voní. Ó, jak báječně voní! Čím jsou starší, tím víc na nich ulpívá nádherná starobylá vůně. Je to zvláštní a těžko popsatelné. To se, zkrátka, musí cítit. Přijít do knihovny plné starých svazků je ten pravý čichový zážitek. Trochu nasládlá, trochu hořká; někdy voní po květinách, chvíli zase po ovoci, někdy po tlejícím podzimním listí, vždy je to však vůně náramná.Knihy potěší i na dotek. Jsou báječné. Dotknete se jich, pohladíte jejich desky, vnoříte prsty mezi jejich listy, a pokud se o ně nepořežete, neboť ty listy mají hrany docela ostré, zažijete nádherné splynutí s tou kterou knihou. Podle toho, kolik rukou se knih dotýkalo, pozná se, jak často byly ty knihy brány a i čteny. Uvidíte, že kniha, která je sotva dotknuta, není ani z těch nejlepších. Ohmatané a občas s „oslími rohy“ poznamenané knihy, jsou ty nejčtenější a asi i nejmilejší pro svého čtenáře.

Trainz-Moravia, Powered by Joomla!